0(432) 215 96 37

Sosyal Medyada Biz}

Ortopedik Tabanlık

Ortopedik Tabanlık

Ortopedik Tabanlık

Kişiye özel tabanlık’ larda tam ortopedik tabanlık olarak üretilmiş olanları tercih edilmelidir. Ayağımızdaki Tarak kemikleri üzerine binen fazla basınç, bel, sırt, topuk ağrıları, nasır, kadınlarda baş parmak yanında oluşan kemik çıkıntıları problemi yanlış ayakkabı ve ortopedik tabanlık kullanmamaktan kaynaklanabilmektedir. Çocuklarda en sık karşılaşılan ayak sağlığı sorunu ise düz tabanlık veya içe basma olarak karşımıza çıkacaktır.

Ortopedik tabanlık ne işe yarar

Peki Ortopedik tabanlık ne işe yarar ? Ortopedik tabanlık ve ortopedik ayakkabı, ayakta yük dağılımının tekrar normale dönmesi için kullanılan vazgeçilmez araçlardır. Deformitenin sert ve esnek olmasına göre ortopedik tabanlıklar ve ortopedik ayakkabılar çeşitli derecelerde sert ve yumuşak (esnek) olarak üretilebilir.

 

Bilgisayarlı Ortopedik Tabanlık

Bilgisayarlı tabanlık kişiye özel hazırlanır çünkü rahatsızlıklar hastadan hastaya farklılık gösterirler ve kişiye özel tabanlık yapılmalıdır. Bu tabanlıklar üretim haline gelmeden önce bilgisayar yardımı ile hastanın ayağının yapılarına, basma basınç durumlarına göre hazırlanırlar. Bilgisayarlı ortopedik tabanlık hazırlanırken yapılan bilgisayarlı yürüme analizi, ayak baropedografileri ve denge testleri yardımı ile kişinin ayak yapısına en uygun Ortopedik tabanlık hazırlanır.

 

16 Temmuz 2017
3.184 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN